تبلیغات
عشق الهی - اعتراض ایرانیان مقیم آمریکا به رفتار استاد آمریکایی+سند
عشق الهی
دیوانه ها را محبت آرام می کند *** ما را محبت تو دیوانه می کند !

یک استاد دانشگاه استنفورد به دلیل رفتار تبعیض آمیز با دانشجوی ایرانی، با اعتراض ایرانیان مقیم آمریکا مواجه شد. رفتار وی به دلیل به رسمیت نشناختن رژیم صهیونیستی توسط ایران است.
 

به گزارش خبرنگار جنگ نرم مشرق، یکی از اساتید دانشگاه استنفورد آمریکا ، به دلیل به رسمیت نشناختن  رژیم  صهیونیستی توسط ایرانیان، با دانشجوی ایرانی اش برخورد تبعیض آمیز می کند. این اقدام وی، با اعتراض شورای ایرانیان مقیم آمریکا مواجه شده است.
این استاد در پاسخ به درخواست یکی از دانشجویان ایرانیِ متقاضی تحصیلات تکمیلی، در ایمیلش گفته بود: «حتی اگر در جایگاهی بودم که می توانستم به شما کمک کنم، تا زمانی که ایران اسرائیل را به عنوان سرزمین یهودیان به رسمیت نشناسد به دانشجویان ایرانی کمک نمی کنم.»
شورای ایرانیان مقیم آمریکا از دانشگاه استنفورد خواسته تا به اظهارات تبعیض آمیز و ضد ایرانی این استاد دانشگاه رسیدگی کند.
این استاد ادامه می دهد: «اگر ایرانیان خواهان استفاده از مواهب دانشگاه استنفورد و سایر موئسسات آمریکا هستند، باید به ارزشهای ما احترام بگذارند...»
وب سایت عمومی دانشگاه استنفورد در صفحه ای تحت عنوان «پاسخ به تمام سوالات ایرانیان»، به طرح نظرات سیاسی این استاد می پردازد. سوالاتی از این دست که چرا آمریکا هواپیمای ایران را در سال 1988 مورد هدف قرار داد یا اینکه چرا سازمان سیا دولت مردمی نخست وزیر ایران محمد مصدق را در سال 1955سرنگون کرد. این صفحه که شامل سوالات دانشجویان ایرانی و پاسخهای این استاد می شود در پاسخ به این سوال که «آیا می توانم وارد دانشگاه استنفورد شوم؟» می گوید «به احتمال قریب به یقین نه».
شورای ایرانیان مقیم آمریکا در نامه ای به ریاست دانشگاه استنفورد «این اقدام نژادپرستانه، تبعیض جویانه و فتنه انگیزانه در روابط میان شهروندان» محکوم کرد.
این شورا از دانشگاه استنفورد که میزبان جمع کثیری از ایرانیان و آمریکاییهای ایرانی تبار است، خواست تا موضعش را به طور شفاف در این باره بیان نماید و اقدامات انضباطی لازم را انجام دهد.
طبقه بندی: مسائل روز ، 
ارسال توسط پریا
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

شارژ ایرانسل

تفریح و سرگرمی

دانلود

قالب وبلاگ

فروشگاه اینترنتی ایران آرنا